XX Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Poznańskiego

Najbardziej Usportowiona Szkoła w Powiecie Poznańskim

We wtorek, 11 czerwca br. na stadionie lekkoatletycznym przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaj Kopernika w Puszczykowie, odbyło się podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół w Powiecie Poznańskim, podczas którego wręczono nagrody najlepszym uczniom uczestniczącym  w Igrzyskach Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz Szkół Ponadgimnazjalnych.

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce na podium zajęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Puszczykowie, miejsce drugie zdobyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, a trzecie miejsce na podium zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Kórniku.

Najbardziej usportowioną gminą Powiatu Poznańskiego został Swarzędz, na drugim miejscu znalazło się Tarnowo Podgórne, a na trzecim Kórnik.

Wyniki – Igrzyska Szkół Ponadgimnazjalnych –„ Licealiada”

1. Liceum Ogólnokształcące w Puszczykowie – 98 pkt.

2. Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu – 94 pkt.

3. Zespół Szkół w Kórniku – 78 pkt.

Wyniki – Najbardziej usportowiona gmina

1.Gmina Swarzędz – 2338,5 pkt.

2. Gmina Tarnowo Podgórne – 2039 pkt.

3. Gmina Kórnik – 2005 pkt.

Podczas uroczystości z okazji 65-lecia Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA” prezes Zdzisław Urbańczyk wręczył medale nauczycielom za zasługi w zakresie promowania sportu. Wśród wyróżnionych trenerów był nauczyciel  naszej szkoły mgr Andrzej Paluch.

Gratulujemy !